Дома Луд Спорт Бразилскиот фудбалер Фред ограбен среде улица – му вперија пиштил и му зедоа се🎥

Бразилскиот фудбалер Фред ограбен среде улица – му вперија пиштил и му зедоа се🎥

Поранешниот бразилски репрезентативец Фред беше ограбен среде улица во Рио де Жанеиро, а целиот грабеж беше снимен од надзорни камери.

Криминалците му впериле пиштол во главата и му ги одзеле автомобилот и часовникот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Грабежот се случил во ноќта меѓу четвртокот и петокот, неколку часа по мечот на Флуминенсе каде Фред е спортски директор и Сао Пауло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…