Дома Македонски спорт Мак фудбал Бразилецот Куевен е второто странско засилување за Шкупи во овој преоден рок

Бразилецот Куевен е второто странско засилување за Шкупи во овој преоден рок

Tимот на Шкупи продолжи да биде активен на трансфер пазарот и донесе уште едно странско име во своите редови.

Лидерот на табелата потпиша договор со Куевен од Бразил, 23-годишниот фудбалер кој игра во средниот ред доаѓа од тимот на Монте Азул.

Претходно во Европа Куевен настапуваше за Керкира од Грција. Во Бразил го носеше дресот на повеќе екипи. После Ганецот, Патрик Менсах за Шкупи ова е второ странско засилување во овој преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Баерн во финишот од преодниот рок сака засилување од Челзи

Германски „Спорт1“ објави дека Баерн Минхен планира бомба за крајот на преодниот рок, а то…