Дома Фудбал Германија Борусија Менхенгладбах наредната сезона ќе ги има едни од најубавите дресови (ФОТО)

Борусија Менхенгладбах наредната сезона ќе ги има едни од најубавите дресови (ФОТО)

0

Новата гарнитура на дресовите на Борусија Менхенгладбах изгледа навистина прекрасно и ќе биде една од најубавите наредната сезона.

На дресот на бундеслигашот доминира белата боја, додека на самото дно измешани се црната и зелената боја во облик на дим. На средина свое место доби спонзорот на клубот.

Како што кажаа од клубот, црната и зелената беа останаа препознатлива ДНК на клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Месут Озил заминува од Лондон и кариерата ја продолжува во САД?

Фудбалерите на Арсенал денеска играат на домашен терен против Барнли во рамките на второто…