Дома Останати Борко Ристовски на чело од тимот на колото во ракометната Лига на шампиони

Борко Ристовски на чело од тимот на колото во ракометната Лига на шампиони

Македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски, го предводи најдобриот тим на третото коло, во ракометната Лига на шампиони.

Барселона, во третото коло, во дербито, победи на тешкото гостување кај Фленсбург (28-27), а најзаслужен за триумфот е Ристовски кој натпреварот го заврши со 19 успешни интервенции.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Покрај Ристовски во тимот на ЕХФ за третото коло се најдоа уште левото крило на Ла Риоха Анхел Фернандез, левиот бек на Рајн Некар Ким Екдал ду Риц, пикерот на Нант Николас Турнат, Аран Палмарсон од Веспрем на позицијата среден бек, односно десниот бек на Висла Шиме Ивиќ и десното крило на Кристијанштад Тим Соресен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…