Дома Македонски спорт Борко до Антиќ: Важно стави „северна“ на дресовите

Борко до Антиќ: Важно стави „северна“ на дресовите

Денес тема во македонската јавност прес-конференцијата која ја одржа кошаркарската федерација на Македонија.

На оваа тема се огласи и Борко Ристовски кој го нападна првиот човек на федерацијата Перо Антиќ.

Борко со фотографија на неговиот Инстаграм профил од изјавата на Антиќ во која кажува дека тие не се виновни за тоа што македонската репрезентација не се пласираше на ЕП му порача дека „важно ставил северна на дресовите“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Драган Бајиќ е новиот селектор на кошаркарите

Раководството на кошаркарската федерација на Македонија денес птоврди дека Драган Бајиќ ќе…