Дома Топ вести „Бомба“ од Апенините: Кутињо се враќа во Милано

„Бомба“ од Апенините: Кутињо се враќа во Милано

Филипе Кутињо не ги задоволи критериумите во Баерн Минхен, па на крајот на сезоната ќе се врати во Барселона.

Бразилецот пристигна во Минхен на едногодишна позајмица и Баварците имаат можност да го откупат на лето за 120 милиони евра. Меѓутоа, последните информации од Германија се дека Баварците ќе прават големи промени во тимот и одлучиле да го вратат Кутињо во Барселона.

Јасно е дека за Кутињо нема повеќе место на „Камп Ноу“, па многу клубови ќе се борат за неговиот потпис, а италијанските медиуми денес лансираа „бомба“ и тврдат би можел да се врати во Серија А.

Имено, Милан има големи планови за следната сезона и во Кутињо гледа идеално засилување и играч кој ќе биде „клучна фигура“ на тимот во наредните денови.

„Росонерите“ веќе стапиле во контакт со агентот на Кутињо и за неговиот потпис се спремни да платат 100 милиони евра, но ова сепак нема да биде лесна мисија за миланскиот гигант.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вечерва ќе се гледа ЛШ на Арена!

Објавата дека операторите во земјава нема да пренесуваат ништо друго освен МТВ поради зако…