Дома Фудбал Германија „Бомба“: Мурињо на клупата на Баерн Минхен

„Бомба“: Мурињо на клупата на Баерн Минхен

Германскиот весник „Билд“ ласираше вистинска „бомба“ и тврди дека Жозе Мурињо наскоро може да седне на клупата на Баерн Минхен.

Работите не одат во добра насока за Баерн оваа сезона и би можеле по повеќе од една деценија доминација да ја загубат шампионската титула во Бундес-лигата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Се уште нема конкретни преговори, со оглед дека раководството му даде доверба на Тухел и по вчерашниот болен пораз од Леверкузен.

„Мурињо мудро чека. Тој веќе учи германски и сака да пристигне комплетно подготвен. Во неколку наврати „кокетираше“ со Баерн, но сега има вистинска шанса. За него тоа би бил „кам-бек“ на големата сцена и одново ќе предводи вистински гигант“, пренесува „Билд“.

Тухел најверојатно ќе замина на крајот на сезоната, а негова замена би требало да биде токму Жозе Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…