Дома Фудбал Италија „Бомба“: Играчот на Емполи „распали“ по топката и постигна одличен гол! (ВИДЕО)

„Бомба“: Играчот на Емполи „распали“ по топката и постигна одличен гол! (ВИДЕО)

goal

Денешната програма во Серија А беше отворена со натпреварот помеѓу СПАЛ и Емполи.

На оваа средба видовме еден прекрасен погодок на истекот на првиот дел кога Круниќ со одличен удар од далечина го совлада голман на СПАЛ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…