Дома Топ вести „Бомба“: Арсенал сака да го „украде“ Рашфорд

„Бомба“: Арсенал сака да го „украде“ Рашфорд

Арсенал внимателно ја следи ситуацијата околу Маркус Рашфорд и сака да го доведе на „Емирати“, пренесуваат медиумите на Островот.

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед веќе неколку месеци води преговори за продолжување на соработката, но двете страни не можат да најдат заеднички јазик.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Договорот на Рашфорд истекува во 2024 година, па тој на лето ќе влезе во последната година од договорот, па поради тоа неговата иднина е неизвесна.

Арсенал внимателно ја следи ситуацијата, а Артета е голем симпатизер на Рашфорд и сака да го доведе на „Емирати“.

Рашфорд игра исклучителна сезона и до сега има постигнато 21 гол и 8 асистенции, па Јунајтед сигурно ќе направи се за да го задржи во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…