Дома Видео „Бомбата“ на Кимих во 90-та минута која го спаси Баерн од бламажа 🎥

„Бомбата“ на Кимих во 90-та минута која го спаси Баерн од бламажа 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Баерн Минхен одигра второ реми во низа, сега против Келн на домашен терен (1:1).

Бламажата за клубот од Минхен ќе беше поголема ако Кимих со една „бомба“ од 30-тина метри не ги спасеше баварците од пораз.

Келн водеше по само четири минути игра, додека Баерн дури во 90. минута успеаа да стигне до гол за бод.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…