Дома Останати Тенис Белград спектакуларно го пречека Ѓоковиќ 🎥

Белград спектакуларно го пречека Ѓоковиќ 🎥

Новак Ѓоковиќ вчера беше пречекан од повеќе од 10.000 луѓе пред Собранието во Белград.

Ѓоковиќ ја сподели радоста за освојувањето на седмиот Вимблдон во кариерата со своите сограѓани. Мал дел од присутните си заминаа и со потпишани тениски топчиња од Новак.

„Првпат го гледав Вимблдон кога го освои Пит Сампрас, за мене таа слика со терен на трева е симбол за тенис. Токму затоа таму сум мотвиран да го прикажам најдоброто. Но, играм добро и зошто тревата таму е вкусна! Превуксна трева. И секогаш сум гладен за таа трева кога ќе дојдам во Лондон“, се пошегува Ѓоковиќ за својот „ритуал“ со јадење трева од Вимблдон по освојувањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ откри дали сака да игра на Австралија Опен

Новак Ѓоковиќ потврди дека сака да игра во Австралија следната година. Во јануари Новак бе…