Дома Македонски спорт Без Димитриевски и уште неколку стандардни репрезентативци против Фарски Острови

Без Димитриевски и уште неколку стандардни репрезентативци против Фарски Острови

Македонија вчера ја совлада Малта во првиот квалификациски натпревар, а следен предизвик за фудбалерите е натпреварот со Фарски Острови во понеделник.

Бидејќи станува збор за пријателски натпревар неколку репрезентативци ќе добијат одмор, па затоа нема да сме комплетни. Столе Димитриевски ќе се врати во Мадрид на обврските кон Рајо Ваљекано, а на овој дуел ќе го нема и Аријан Адеми кој се повреди на последниот тренинг пред натпреварот со Малта.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Многу веројатно е дека и други репрезентативци ќе добијат одмор, а кои би требало да се знае во текот на дешениот ден.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…