Дома Фудбал Останато Беа прогласени за „вундеркинзи“ на Фудбал Менаџер: Каде се сега?

Беа прогласени за „вундеркинзи“ на Фудбал Менаџер: Каде се сега?

Добро е познат статусот „вундеркинд“ на Фудбал Менаџер и нема играч на оваа игра кој не сакал во тимот да има фудбалер со ваков статус затоа што тоа значи дека многу брзо ќе се искачи на повисоко ново во играта.

Иако креаторите на оваа игра се познати по тоа што имаат одлична мрежа на скаути, сепак и кај нив се прават грешки. Најдобар пример се „вундеркинзите“ кои подоцна не стануваат играчи од светски калибар.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Ви носиме попис од 23 најдобри „вундеркинзи“ на Фудбал Менаџер од 2010 година, па можеме да видиме каде се тие фудбалери денес и дали го оправдале својот статус.

Оправдан статус:
Алфонс Ореол (ПСЖ – ПСЖ)
Николас Отаменди (Велез – Манчестер Сити)
Тоби Алдервалед (Ајакс – Манчестер)
Едуардо Салвио (Ланус – Бенфика)
Андер Ерера (Сарагоса – Манчестер Јунајтед)
Тони Крос (Баерн Минхен – Реал Мадрид)
Нејмар (Сантос – Барселона)

Делумно оправдан статус:
Давиде Сантон (Интер – Интер)
Езекил Муњоз (Бока Јуниорс – Џенова)
Јан М’Вила (Рен – Рубин Казан)
Алан Џагоев (ЦСКА Москва – ЦСКА Москва)
Стеван Јоветиќ (Фиорентина – Интер)
Диего Пероти (Севиља – Рома)
Софиан Фегули (Гренобл – Вест Хем)

Неоправдан статус:
Винченцо Фиориљо (Сампдорија – Пескара)
Силви Лунг Џуниор (Универзитет Крајова – Астра)
Себастијан Корчиа (Ле Ман – Ленс)
Диего Ренан (Крузеиро – Крузеиро)
Џек Родвел (Евертон – Сандерленд)
Мартин Галвин (Круз Азул – Реиноса)
Натан Делфунесо (Астон Вила – Свиндон Таун)
Федерико Македа (Манчестер Јунајтед – Кардиф Сити)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …