Дома Топ вести Барселона му нуди трампа на Манчестер Сити

Барселона му нуди трампа на Манчестер Сити

Барселона би можела на Манчестер Сити да му предложи размена на играчи на бековската позиција.

Имено, Каталонците биле спремни да го продадат 20-годишниот лев бек Алехандро Балде во Сити, а в замена да го добијат Жоао Кансело, кој веќе игра за нив, но како позајмен.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Кансело одлично се вклопи во тимот на Чави и Барса сака да го задржи, но има финансиски проблеми.

Гвардиола пак е силно заинтересиран за младиот Балде, кој е голем талент и веќе е стандарден во шпанската репрезентација.

Барселона е спремна да го „жртвува“ Балде за да го задржи Кансело во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…