Дома Топ вести Барселона и Челзи се договорија за Де Јонг

Барселона и Челзи се договорија за Де Јонг

Иднината на Френки де Јонг е главна тема во текот на целото лето, а сега конечно би можел да направи трансфер во Премиер лигата.

Холанѓанецот одбиваше да се пресели во Манчестер Јунајтед бидејќи сака да игра во Лигата на шампиони, а Барса инсистира да го продаде за да се ослободи од неговата висока плата.

Во трката за неговиот потпис неодамна се вклучи Челзи, а последните информации се дека двата клуба постигнале договор за трансфер на Де Јонг.

Понудата на лондончани изнесува 70 милиони евра плус Маркос Алонсо, кој е трансфер цел на Каталонците, а Барселона ја прифатила.

Де Јонг е спремен да ја прифати понудата и да се пресели на „Стенфорд Бриџ“ бидејќи е фрустриран од ситуацијата во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на кол…