Дома Фудбал Лига на шампиони Барселона во Лигата на шампионите изедначи рекорд стар 16 години

Барселона во Лигата на шампионите изедначи рекорд стар 16 години

barcelona

Барселона вчера на „Ноу Камп“ одигра нерешено со Тотенхем (1:1) и со тоа ја потврди првата позиција во својата група.

Освен тоа, Барселона изедначи и интересен рекорд стар цели 16 години бидејќи за нив ова беше 29-ти натпревар во низа без пораз на домашен терен во ова натпреварување.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Серијата на Барселона трае од септември 2013 година и за тоа време Барселона оствари 26 победи и запиша само три нерешени резултати.

Претходно таква низа имаше Баерн Минхен и тоа во периодот од 1998 до 2002 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јамал: Не ме споредувајте со Меси, тој е најдобар во историјата

Ламин Јамал е вистинска сензација на ЕП. На 16 години е стартер за Шпанија и ги собори сит…