Дома Фудбал Барса со ироничен коментар после жребот!

Барса со ироничен коментар после жребот!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Шпанскиот шампион Барселона се одлучи на ироничен начин да ја искоментира жрепката за 1/8-финалните натпревари од Лигата на шампиони.

Имено, пред неколку дена тренерот Луис Енрике на типичен начин го искоментира престојниот жреб: „Што очекувам? Нормално, го очекувам најтешкиот можем противник во 1/8-финале. Некој кој што освоил најмногу бодови во групите“, изјави тогаш Луис Енрике.

Денес после жребот откако Барса го доби за противник ПСЖ, тим со најмногу освоени бодови во групите, клубот се реши да го објави видеото како ироничен коментар на жребот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Анхел ди Марија официјално го потврди заминувањето …