Дома Топ вести Барса губеше од Бетис, а Валверде беснееше на Пике: Каде си?! Повторно те нема!

Барса губеше од Бетис, а Валверде беснееше на Пике: Каде си?! Повторно те нема!

0
pique

Шокантниот пораз на Барселона од Бетис (4:3) минатата сабота само дополнително ги налути навивачите на овој клуб поради лошата игра во одбраната оваа сезона.

Не се само бројките во прашање, Барселона во 12 кола прими 18 погодоци (за споредба Легенес прими два помалку), но затоа постигна убедливо најмногу, 34. Поради таквата ситуација се добива впечаток дека Барселона може да постигне и прими гол во секоја секунда.

Со таква игра тешка дека можат да направат нешто во Европа, а тоа го знае и Валверде кој беше беше бесен на Пике за време на натпреварот против Бетис.

„Жерард каде си? Повторно те нема!? Ајде да не примиме уште еден, Жарард“, довикувал Валверде од клупата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…