Дома Топ вести Баерн Минхен спреми 60 милиони за ѕвездата на Интер

Баерн Минхен спреми 60 милиони за ѕвездата на Интер

Италијанските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен е заинтересиран за ѕвездата на Интер, Николо Барела.

Барела веќе трета сезона е еден од најдобрите играчи за врска во Серија А и го привлече вниманието на многу европски клубови.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Интер имаше финансиски проблеми и во летниот преоде рок ги продаде Андре Онана и Брозовиќ, па тешко дека ќе дозволи заминување на Барела.

Баварците пак се во потрага по квалитетен играч за врска и Барела е на врвот на листата желби на Томас Тухел.

Баерн ќе се обиде да го доведе Италијанецот и спремил понуда од 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…