Дома Трансфер зона Баерн Минхен продава две ѕвезди

Баерн Минхен продава две ѕвезди

Германските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен е спремен на лето да ги продаде Садио Мане и Гнабри.

Мане е незадоволен во Германија, не се снајде најдобро во Баерн, а инцидентот во соблекувалната и ударот на Лерој Сане е капка која ја пречи чашата.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Баварците му соопштиле на неговиот агент дека слободно може да си бара нов клуб, а најсилен интерес покажува Пари Сент Жермен.

Проблемот со Серж Гнабри е падот на неговата форма, а раководството на клубот верува дека сега е идеален момент за негова продажба.

Гнабри исто така сака да ја промени средината, а има понуди од Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал носи засилување за титула

Арсенал сака додатно да го засили тимот во зимскиот предоден рок, а приоритет за тренерот …