Дома Фудбал Германија Баерн Минхен завршува два одлични трансфери

Баерн Минхен завршува два одлични трансфери

Минхенски Баерн полека го прави тимот за следната сезона.

Хасан Салихамиџиќ и Оливер Кан веќе разговарале со агентите на францускиот дефанзивец Упамекано од Лајпциг и убедени се дека ќе го донесат во Минхен.

Баерн сака што побрзо да заврши со трансферот на 22-годишниот Французин. Забрзано се работи на договор и наскоро треба да се знае дали Упамекано ќе биде нов играч на баварскиот гигант.

Упамекано и натаму е приоритет на клубот, а потајно се работи и на донесување играч од средниот ред.

Според информациите на Скај Германија, Салихамиџиќ преговара со Флоријан Нојхаус од Борусија Менхенгладбах и тој заедно со Упамекано можат да бидат првите засилувања за Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Meсто отказ, нов договор: Последниот тим на табелата во Премиер лигата ја продолжи соработката со тренерот Купер

Иако Нотингем Форест е последен тим на табелата во Премиер лигата и се најавуваше промена,…