Дома Трансфер зона Баерн го сака францускиот напаѓач

Баерн го сака францускиот напаѓач


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Баерн Минхен се вклучи во трката за францускиот репрезентативец и напаѓач на Борусија Мехенгладбах, Маркус Турам.

Турам оваа сезона игра одлично, веќе има 10 гола во Бундеслигата, а Баварците внимателно ја следат неговата ситуација.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а Турам истакна дека сака да се пресели во клуб кој редовно игра во Лигата на шампиони.

Баерн сака да го донесе на лето без обештетување бидејќи е во потрага по квалитетен напаѓач, но ќе мора да ја победи конкуренцијата бидејќи за Турам интерес покажува и Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…