Дома Фудбал Англија Артета пронајде нов стопер и ја одреди цената за Обамејанг

Артета пронајде нов стопер и ја одреди цената за Обамејанг

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета, е спремен во следниот преоден рок да донесе нов стопер.

Сепак, неговиот избор е чуден, со оглед на тоа дека се работи за играч кој моментално настапува за Рома, Крис Смолинг.

Во Арсенал се надеваат дека Рома нема да обезбеди пласман во ЛШ за наредната сезона, со што ќе бидат во подобра ситуација за трансфер на овој играч.

Освен него, уште неколку играчи се поврзуваат со Арсенал, а новодно е поставена и цената за заминување на Обамејанг.

Барселона е главен кандидат за услугите на напаѓачот од Лондон, а доколку го сакаат во својот тим мора да платат 50 милиони евра за него.

Останува да видиме дали овие извештаи од странските медиуми ќе се потврдат како точни, односно дали капитенот на Арсенал ќе се пресели во Барселона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…