Дома Фудбал Англија Артета објасни каде „исчезна“ Обамејанг пред мечот

Артета објасни каде „исчезна“ Обамејанг пред мечот

Арсенал вчера беше поразен од Саутемптон во ФА купот (1:0) и со тоа остана без шанса да го одбрани трофејот во ова натпреварување.

Натпреварот го пропушти еден од најдобрите фудбалери на лондонскиот тим, а тоа е Пјер Емерик Обамејанг, а медиумите се прашуваа која е причината.

„Имаше лични проблеми неколку часа пред натпреварот и мораше да се врати итно во Лондон. Кога ќе ги реши проблемите, ќе се врати во тимот“, откри Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…