Дома Трансфер зона Арсенал на чекор од големо засилување: Караско пристигнува на „Емирати“

Арсенал на чекор од големо засилување: Караско пристигнува на „Емирати“

0

Арсенал е на чекор од комплетирање на трансферот на Јаник Ферерира Караско, пренесуваат медиумите на Островот.

„Топџиите“ веќе постигнале комплетен договор со играчот и се на добар пат да го комлетираат договорот и со неговиот клуб Далијан Јифан.

Арсенал веќе подолго време го следи Караско, но во јануари не успеа да го донесе во своите редови бидејќи не се договори со неговиот клуб

Белгиецот се пресели во Кина во јануари 2018 година, но не успеа да се адаптира на фудбалот и животот во Азија, па сака по секоја цена да се врати во Европа.

Се поврзуваше со трансфер во Милан и Интер, но италијанските клубови не беа спремни да ја платат сумата која ја бараше неговиот клуб.

Унаи Емери по секоја цена го сакаше играчот во своите редови, па раководството му ја исполни желбата и се согласи да плати 30 милиони евра за потписот на Караско.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Абидал: Нејмар е во нашиот список, но не е приоритет!

Спортскиот директор на Барселона Ерик Абидал, во интервју за „Мундо Депортиво“ изјави дека…