Дома Топ вести Арсенал жртвува голем талент за да ја купи англиската ѕвезда

Арсенал жртвува голем талент за да ја купи англиската ѕвезда


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Најголема желба на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде ѕвездата на Вест Хем, Даклан Рајс, пренесуваат медиумите на Островот.

Рајс важи за еден од најбараните англиски фудбалери, клубовите од Манчестер исто така покажале интерес, а тој сигурно ќе го напушти Вест Хем на лето.

24-годишниот играч за врска одби да го продолжи договорот со Вест Хем, па „чеканите“ ќе мора да го продадат на лето, а за неговата слобода бараат 100 милиони евра.

Арсенал е спремен да го продаде големиот талент Балогун, за кого интерес покажуваат Лајпциг и Милан. Неговата цена изнесува околу 30 милиони евра, а „топџиите“ со тоа ќе финансира дел од трансферот на Рајс.

Балогун оваа сезона игра како позајмен фудбалер во Рен каде блесна и постигна 21 гола на 37 меча.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Денвер поведе во големото НБА финале, Јокиќ рушеше рекорди

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Започна големото НБ…