Дома Македонски спорт Ангеловски: Секогаш е тешко да се победи убедливо, против било кого

Ангеловски: Секогаш е тешко да се победи убедливо, против било кого

Репрезентацијата на Македонија денес забележа убедлива победа против Лихтенштајн од 5:0.

Селекторот секако беше задоволен по победата.

„Го остваривме она што го посакувавме, дојдовме до висока победа. Секогаш е тешко да се победи убедливо против било кој противник. Во ниту еден момент победата не беше доведена во прашање. Пред овој натпревар имавме две важни цели, првата да дојдеме до поубедлива победа, а втората да ги одмориме играчите за со Германија. Денес сум задоволен од реализацијата, иако можевме да постигнеме уште некој гол“, изјави Ангеловски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Карагер: Трансферот на Роналдо е подобар за Премиер лигата, отколку за Јунајтед

Кристиано Роналдо се врати во Манчестер Јунајтед на начинот на кои се надеваа навивачите, …