Дома Македонски спорт Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Ангеловски: Резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра

Во последното квалификациско коло денес во Скопје го победивме Израел и оваа победа на Македонија и го донесе најдоброто трето место во едни квалификации.

Ангеловски истакна големо задоволство, меѓутоа потсети дека во март следува она најважното – плејофот со Косово.

„Јас кажав и претходно, а резултатите потврдија дека оваа генерација е најдобра до сега. Сепак, тоа трето место не значи премногу, сега следува најважното и плеј-офот против Косово во Лигата на Нации“.

Македонија овие квалификации, меѓутоа поради повредите ги заврши со друг.

„За март сега не можам да зборувам, дај боже сите да се здрави, па нијанси ќе одлучуваат кој ќе бид дел од репрезентацијата“, изјави Ангеловски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Познати паровите за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на Европа

После ждребот за Лигата на шампионите се одржа и ждребот за Лигата на Европа. Завршниот ту…