Дома Останати Алкараз му се закани на Ѓоковиќ

Алкараз му се закани на Ѓоковиќ

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз испрати заканувачка порака до Новак Ѓоковиќ пред почетокот на новата сезона.

Алкараз изјави дека заедно со другите тенисери ќе се обиде да го спречи светскиот рекет број 1. Новак Ѓоковиќ да продолжи доминира на тениските терени и следната сезона.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Новак најави дека ќе оди на сите титули следната сезона, како и златен медал на Олимписките игри. Ние сме тука да го спречиме во тоа. Сакам да ја запрам доминацијата на Ѓоковиќ. Имав добра прва половина од сезоната, но потоа работите тргнаа во погрешен правец“, изјави Алкараз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тинејџерка поминала низ хорор: Двапати ја нападнале со ножеви и пиштоли!

Српската одбојкарка, Александра Узелзац која има само 19 години преживеала вистинска драма…