Дома Фудбал Останато Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачите на Лидс.

Џани четири години го носеше дресот на Лидс, каде доживеа фудбалска афирмација, а ова лето како слободен агент го напушти клубот.

Алиоски испрати емотивна порака и им порача на навивачите дека секогаш ќе имаат место во неговото срце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…