Дома Актуелно Алиоски: Елмас ме убеди да го изберам Фенербахче

Алиоски: Елмас ме убеди да го изберам Фенербахче

После долги преговори македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го избра новиот клуб, кариерата ќе ја продолжи во Турција во редовите на Фенербахче.

Алиоски минатото лето се пресели во Саудиска Арабија, но после испаѓањето на неговиот тим во втората лига се активираше клазулата според која како слободен играч може да си замине.

Се поврзуваше со повеќе клубови, а на крајот се одлучи за Фенербахче. Еден од клучните луѓе во неговиот трансфер бил Елиф Елмас кој во минатото го носеше дресот на турскиот гигант.

„Имав и други понуди од Турција и од Европа, но тоа што можам да кажам е дека Елмас ме убеди да дојдам во Фенербахче“, изјавил Алиоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Омонија води против Манчестер Јунајтед 🎥

Можеби Манчестер Јунајтед има иницијатива и повеќе удари кон голот, но Омонија на домашен …