Дома Фудбал Италија Аларм во Болоња: Ковид-19 во стручниот штаб? Се стравува за Михајловиќ!

Аларм во Болоња: Ковид-19 во стручниот штаб? Се стравува за Михајловиќ!

Фудбалскиот клуб Болоња соопшти дека можеби еден од членовите на стручниот штаб е заразен со коронавирусот.

Болоња објави дека се сомнева дека еден неименуван член на стручниот штаб е заразен.

„Додека се чекаат дополнителните резултати одлучено е тренинзите да продолжат утре и тоа индивидуално во различни термини без користење на заеднички простории. Доколку случајот биде потврден тимот ќе тренира изолирано“, соопшти Болоња.

Оваа вест посебно загрижува затоа што Синиша Михајловиќ е помеѓу загрозените, а сите знаеме дека што туку се опорави од леукемијата, но таа негова битка уште трае.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

ЕУРО анализа: Англија – Шкотска, дерби во секоја слисла на зборот, на терен и на трибини

Големото дерби во петок ќе се одигра во вечерниот термин од 21:00 часот, кога на Вембли во…