Дома Трансфер зона Алаба може да го изигра Реал?

Алаба може да го изигра Реал?

Австрискиот фудбалер, Давид Алаба одлучи да го напушти Баерн Минхен и среќата да ја побара некаде на друго место.

Според бројни информации, 28 годишниот дефанзивец е блиску до мадритски Реал со кој веќе води преговори. На големо се пишуваше дека Алаба и има договор, но последните информации говорат дека тоа не е така.

Наводно, Алаба сега ја чека Барселона и изборот на нов претседател во каталонскиот гигант. Исто така се разгледуваат и други опции. Се шпекулира дека Алаба има понуди од Ливерпул, ПСЖ, Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед.

Алаба имаше понуда од Баерн за продолжување на соработката, меѓутоа поради некои причини се реши за промена во неговата кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул и Милан ја сакаат ѕвездата на ПСВ

Европските гиганти Ливерпул и Милан покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на ПСВ, Донјел…