Дома Фудбал Италија „Ако Пандев се откаже јас ќе го пријавам, тој не смее да го направи тоа“

„Ако Пандев се откаже јас ќе го пријавам, тој не смее да го направи тоа“

Неодамна македонската фудбалска икона Горан Пандев најави дека актуелната е негова последна сезона во кариерата.

Како што најави нашиот капитен по Европското првенство со Македонија ќе се прости од професионалното играње фудбал. Ваквата изјава на Пандев ја коментираше неговиот тренер во Џенова, Давиде Балардини.

„Пандев носи ентузијазам на тренингот и натпреварите кога атмосферата не е на поскуваното ниво. Ако тој навистина сака да се откаже, јас ќе го пријавам. Не смее тоа да го направи, Пандев е пример, Пандев е фудбал! Уживање е да го гледате како игра“, изјави Балардини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лазаров го објави списокот ракометари за натпреварите против Данска

Новиот селектор на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров го објави списокот на рако…