Дома Топ вести Ако некој заслужи ваков крај тогаш Хоакин дефинитивно е тој!

Ако некој заслужи ваков крај тогаш Хоакин дефинитивно е тој!

Легендарниот Хоаким во ноември минатата година најави крај на кариерата, а сега си заминува како голем победник.

Шпанскиот фудбалер е блиску до 41. година, па одлучи на крајот на сезоната да се пензионира од професионалното играње фудбал и да се посвети на некои други активности во животот.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Со Валенсија во сезоната 2007/2008 го освои Купот на Шпанија, а вчера повторно го направи тоа победувајќи ја Валенсија на пенали во финалето во Севиља.

Хоакин во игра влезе во финишот од натпреварот и изведе еден од петте пенали за Бетис. На крајот во солзи го славеше својот втор трофеј со Бетис и се простува на најдобар можен начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Погледнете какви голови прима голманот од 55 милиони евра

АНДРЕ ОНАНА (27) летово стана третиот најскап голман во историјата кога Манчестер Јунајтед…