Дома Фудбал Англија „Ако бев во Јунајтед ќе му кажев на Тен Хаг да си ги пакува куферите“

„Ако бев во Јунајтед ќе му кажев на Тен Хаг да си ги пакува куферите“

Од сите страни пристигнуваат критики за Манчестер Јунајтед за играта која ја прикажа тимот против Брентфорд во дебаклот од 4:0.

Во првото коло Јунајтед изгуби со 1:2 од Брајтон, а вчера доживеа катастрофа против Брeнтфорд.

 „Ова не е Манчестер Јунајтед каков што сите сакаме да гледаме. Ако бев во клубот по мечот ќе му кажев на Ерик – пакувај си ги куферите“, искоментира Габриел Агбонлахор, па објасни.

„Имаше време, ги одработи целите подготовки, а на почетокот на сезоната гледаме вистински хаос. Фудбалерите како да не се познаваат на теренот, не смее такво нешто да си дозволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…