Дома Македонски спорт Мак фудбал Академија Пандев со гневна реакција: Судијата беше дојден да ни наштети!

Академија Пандев со гневна реакција: Судијата беше дојден да ни наштети!

Академија Пандев попладневo на домашен терен загуби од Ренова со 0:1.

Пандевци не беа задоволни од судењето на овој меч, па реагираа со официјално соопштение кое ви ги пренесуваме во целост.

„Пораз од 0-1 против екипата на Ренова. Против еден противник можеби и ќе се боревме, но не бевме моќни и против судијата Стојанче Трпчевски кој денеска беше дојден/пратен во Струмица со цел да и наштети на Академија Пандев. Не бараме алиби за слабите резултати оваа сезона, но се доведуваме во ситуација да размислиме дали милионските вложувања на нашиот сопственик во македонскиот фудбал се правилна оклука. За македонскиот фудбал да оди напред, мора работите да се менуваат од корен“, се вели во соопштението на Академија Пандев.

Фото: ФК Академија Пандев

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лазаров: Да ги заборавиме поразите, Чиле е наша шанса

Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров вели дека натпреварот …