Дома Фудбал „Азар треба да ослабе 4 до 5 килограми“ (ФОТО)

„Азар треба да ослабе 4 до 5 килограми“ (ФОТО)

Еден Азар на почетокот од сезоната во Реал не прикажува настапи какви што се очекува од него.

Во натпреварот кој се одигра изминатиот викенд Азар го постигна првенецот во дресот на Реал Мадрид. Сепак, според очекувањата тој досега требаше да има повеќе погодоци во белиот дрес.

Многумина сметаат дека Азар има вишок килограми која му прави проблеми, а таквото мислење го дели и братот на Пол Погба, Матијас.

Матијас Погба гостуваше во шпанската Ел Чирингуито“ и во тоа гостување порача дека според него Белгиецот треба да ја намали тежината.

„Азар има вишок килограми, мислам дека треба да ослабе 4 до 5 килограми“, изјави Матијас Погба.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…