Дома Топ вести Агентот го понудил Хари Кејн на Реал Мадрид

Агентот го понудил Хари Кејн на Реал Мадрид


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Примарна цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде доведување на нова ѕвезда во нападот, кој ќе биде наследник на Бензема.

Шпанските медиуми пренесуваат дека ѕвездата на Тотенхем, Хари Кејн е решен да ја промени средината на лето и агентот го понудил на „кралевите“.

Ѕвездата на „Спарси“ одби да го продолжи договорот и на лето влегува во последната година од договорот, па Тотенхем е спремен да го продаде.

Реал Мадрид ја разгледува можноста и колку ќе чини евентуалниот трансфер на англискиот напаѓач.

Проблем може да биде што Реал не сака да плати голема сума за напаѓач кој веќе има 29 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед тргнува по Мане

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Садио Мане е незадо…