Дома Трансфер зона Toтенхем пронајде нов клуб за Регулион

Toтенхем пронајде нов клуб за Регулион

Шпанскиот дефанзивец, Серхио Регулион пронајде нов ангажман и му се приклучи на Брентфорд како позајмен фудбалер.

Позајмицата од Тотенхем ја потврдија двата клуба, а договорот нема да вклучи откуп на крајот од сезоната на 27-годишниот дефанзивец. Тоа значи дека фудбалерот кон крајот на мај ќе се врати во Тотенхем, ако во меѓувреме нема промена во договорот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во првата половина од оваа сезона Регулион го носеше дресот на Манчестер Јунајтед исто така на позајмица. Шпанецот во Јунајтед не се пронајде, па затоа и договрот помеѓу двете страни беше предвремено раскинат.

Договорот кој го има Регулион со Тотенхем е со важност до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …