Дома Фудбал Англија Toтенхем во финишот го скрши отпорот на Стоук 🎥

Toтенхем во финишот го скрши отпорот на Стоук 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалерите на Тотенхем остварија победа на гости против Стоук во рамките од Лига Купот.

Гостите беа апсолутни фаворити, но до победата не дојдоа баш на начин како што се очекуваше.

Тотенхем стартуваше добро, во 22 минута преку Бејл дојдоа до предност и тоа беше единтвениот гол во првото полувреме.

После осум минути игра во второто полувреме Томпсон погоди за изедначување на Стоук, сепак до крајот Тотенхем постигна два гола. Прво Дејвис се погрижи за 1:2, а конечните 1:3 ги постави Хари Кејн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Сити може да виде исфрлен во четврта лига

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Премиер лигата го об…