Дома Фудбал Англија Teн Хаг потврди: Во Јунајтед следува „чистка“!

Teн Хаг потврди: Во Јунајтед следува „чистка“!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Манчестер Јунајтед го обезбеди настапот воЛигата на шампионите за следната сезона со вчерашната победа над Челзи со 4:1.

Но веќе е познато дека на „Олд Трафорд“ се подготвува „чистка“, а на прес-конференцијата тоа го потврди и менаџерот на тимот Ерик тен Хаг.

„Мораме да донесеме подобри играчи ако сакаме да се бориме за најголемите трофеи. Овој клуб припаѓа на Лигата на шампионите и сакаме да бидеме најдобри во светот“, изјави холандскиот стручњак.

Еден од главните играчи оваа сезона, Маркус Рашфорд, неговиот договор истекува договорот во 2024 година.

„Имам добро чувство, верувам дека ќе остане со нас“, изјави тенорот на „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Њукасл ја купува ѕвездата на Лајпциг

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Раководствот…