Дома Топ вести Tухел потврди: Ливерпул добива одлично засилување

Tухел потврди: Ливерпул добива одлично засилување

Во последниот ден од преодниот рок, Ливерпул успеа да го договори трансферот на Рајан Гравенбер и тој до крајот на денот ќе стане нов фудбалер на „црвените“:

Трансферот за медиумите го потврди и стратегот на Баерн Минхен, Томас Тухел.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Тој не беше задоволен со неговата ситуација тука и во Ливерпул гледа шанса за нов предизвик. Сакаше промена веќе подолго време и кога дојде понуда разговаравме“, изјави Тухел.

Според најавите Гравенбер ќе потпише договор до јуни 2028 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…