Дома Трансфер зона Oфицијално: Хоакин продолжува и на 41!

Oфицијално: Хоакин продолжува и на 41!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Легендата на шпанскиот фудбал Хоакин Санчез потпиша нов договор со Бетис до крајот на наредната сезона.

Иако најавуаше пензиј после изминатата сезона, Хоакин одлучи да ја продолжи својата криера во клубот каде што е легенда. Ќе биде тоа негова 14. сезона во дресот на Бетис, а 23. во професионалната кариера.

Ќе биде тоа негов 14. сезона во дресот на Бетис, а 23. во професионалнта кариера, но тоа не му пречи д продолжи. За зелено-белите од „Бенито-Виљамарин“ одигра вкупно 451 официјален натпревр.

Бетис минатата сезона играше одличен фудбал и завршија како петти во Ла Лига и го освоија кралскиот куп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два европски гиганти го сакаат Грујиќ

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Српскиот репрезентативец Мар…