Дома Актуелно Oбјавена фотографија: Познато рангирањето за „Златната топка“

Oбјавена фотографија: Познато рангирањето за „Златната топка“

Златната топка наскоро треба да биде доделена, а голем фаворит е Карим Бензема, а сега на социјалните мрежи се појави ранг-листа која го открива победникот.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Не е се уште официјално, меѓутоа според фотографијата на социјалните мрежи нема да има изненадување и Бензема кој е најголем фаворит ќе ја освои наградата.

Зад Бензема на листата се Садио Мане и Мохамед Салах, а во топ 5 се уште соиграчот на Бензема, Винисиус Жуниор и напаѓачот на Барселона Роберт Левандовски. Кристијано Роналдо на листата е рангиран на 11. позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…