Дома Фудбал Останато Meси одбил да гостува во ТВ емисија – не сакал да биде во иста емисија со Карагер 🎥

Meси одбил да гостува во ТВ емисија – не сакал да биде во иста емисија со Карагер 🎥

TВ емисиа „ЦВС Спортс“ посветена на Лигата на шампионите во последниот период е една од најпознатите, а во неа како стручни коментатори се Тиери Анри, Џејми Карагер, Мика Ричардс и водителката Кејт Абдо.

Во вчерашната емисија имаше една интересна ситуација во која водителката откри дека Меси одбил да гостува.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Официјалниот одговор до Интер Мајами беше дека Лионел Меси не сака да гостува…Смеам ли да го кажам ова? Очигледно, Меси не сака да биде во иста телевизиска емисија со Џејми Карагер“, откри Абдо.

@cbssportsgolazo Looks like we’re not getting #lionelmessi on the show anytime soon 😅 #jamiecarragher #ucl #championsleague #ucltoday ♬ original sound – CBS Sports Golazo
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…