Дома Македонски спорт Мак фудбал Majсторија од слободен удар на Пеле од Каменица 🎥

Majсторија од слободен удар на Пеле од Каменица 🎥

Фудбалерите на Каменица Саса запишаа победа од 2:1 над Осогово во 23. коло во Втората фудбалска лига на Македонија.

Каменица Саса со овој триумф дојде на само три бода од Осогово до местото кое води во баражот за опстанок во ВМФЛ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…