Дома Фудбал Останато Maхомс херој, Канзас ја одбрани титулата во Суперболот!

Maхомс херој, Канзас ја одбрани титулата во Суперболот!

Канзас Сити изминатата вечер ја одбранија титулата во НФЛ лигата, а повторно најдобар во финалето по третпат во кариерата беше Патрик Махомс.

Во драматична завршница Канзас до победата дојдоа со тачдаун на три секунди пред крајот. Финалето беше решеное по продолженија. Откако во регуларниот дел беше 19:19, на крајот победи Канзас со 23:19.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Махомс финалето го заврши со 333 префрлени јарди, 66 истрчани и два тачдауни вклучувајќи го и оној кој донесе победа пред крајот.

Канзас со освојувањето на титулата стана првиот тим по 19 години кој успеал да ја одбрани титулата. Махомс претходно двапати беше прогласуван за МВП во финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…