Дома Трансфер зона Maрота: Нема цена за која би го продале Лукаку

Maрота: Нема цена за која би го продале Лукаку

Ромелу Лукаку ова лето се поврзуваше со заминување од редовите на Интер, но како што стојат работите Белгиецот ќе остане во Милано.

Директорот на Интер Џузепе Марота зборуваше за иднината на Лукаку и ги реши сите дилеми ако и постоеа.

„Лукаку е недопирлив ова лето. Тој е наш клучен играчи нема цена за која би го продале“, изјави Марота.

Лукаку во Интер дојде летото 2019 година од Манчестер Јунајтед за 74 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Хамес Родригез се сели во Катар

Хамес Родригез кариерата ќе ја продолжи во Катар во дресот на Ал Рајан, потврди експертот …