Дома Трансфер зона Jувентус идното лето носи бесплатно засилување од Челзи?

Jувентус идното лето носи бесплатно засилување од Челзи?

0
wilian

Од редовите на Јувентус ја разгледуваат опцијата да го донесат фудбалерот на Челси, Вилијан.

На искусниот фудбалер ќе му истече договорот со тимот на Челси следното лето, па во Јувентус би пристигнал како слободен агент.

Италијанскиот клуб е познат по носењето на играчи без обесштетување, па и доаѓањето на Вилијан со сигурност би привлекло големо внимание.

Во последниот преоден рок Јувентус без оштета ги доведе Арон Рамзи и Рабио, кои засега немаа големо влијание. Рамзи после враќањето од повредата минатото коло дебитирше и го постигна првиот гол во дресот на „старата дама“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Партичи ги откри плановите на Јувентус и порача: Роналдо не оди никаде барем до 2021

Јувентус уште пред да започне јануарскиот преоден рок се поврзуваше со неколку фудбалери. …